Türkiye’de Affiliate Marketing Piyasası

55 responses

 1. Cem Ozkaynak
  20 Temmuz 2009

  Yurt dışındaki affiliate sistemlerine baktığımız zaman iş planı olarak oldukça iyi kurgulanmış ve teknik olarak güçlü sistemlerle hizmet verdiklerini görüyoruz. Türkiye’de ise pazar bu noktadan oldukça uzak. Yurt dışında Myhosting’in modeli benzeri gelirini eşit oranda paylaşanlar veya yazıda belirtildiği gibi 100USD’lere varan yüksek komisyon gelirleri kazanabilmek mümkün. Ölçümlemeler çok hassas; yayıncıları ve reklam vereni bir arada koruyacak şekilde düzenleniyor.
  Türkiye’de bu konudaki reklamverenlerin kurgularının doğru olmaması ve büyük resmi görememeleri nedeniyle tencere ile kazanıp damlalıkla paylaşmayı tercih ediyorlar. Bu da son kullanıcıya ulaşmadaki köprü olan yayıncıları mutsuz ederek, güvenlerini sarsarak pazarın daha başlamadan önünü tıkayan en büyük engel.

 2. Afşın Avcı
  20 Temmuz 2009

  Yerli reklamverenler bu konuda çok çekinceli ve henüz korkak oldukları için komisyonlar çok düşük. Affiliate noktasında ise kaliteli içerik üreten siteler az. Bu iki uçta en temel sorunlar bunlar. Ve Türkiye’de bu sorun ancak iki-üç tane rekabetçi ve yenilikçi affiliate network ile çözülebilir.

 3. Yunus Güvenen
  20 Temmuz 2009

  2005 yılından beri affiliate pazarlamasını müşteri ve affiliate şapkasıyla aralıksız kullanan biri olarak Türkiye de gelir ortaklığı modeliyle ilgili bazı tespitlerimi paylaşmak isterim…

  - ilki Cem’inde belirttiği gibi firmalaraın sütten hem tereyağ hem yoğurt üretmek istemeleri ki bu durumda rasyonel kazan-kazan bir modelin geliştirilmesi bi haylı zor olabiliyor.
  - ikincisi ise firmaların internet i etkin bir satış kanalı olarak konumlandırmamaları ve dolayısıyla yeterli focus u göstermemeleri; Dünya’da bu tip pazaramanın gelişmesi birçok sektörün internet üzerinden satmanın avantajlarını kavramasıyla başlamıştır…
  - Ayrıca affiliate boyutuna bakacak olursak Türkiye de bugüne kadar “affiliate” olarak kendilerini konumlandıran arkadaşların toplu trafik mantığında çalıştıkların görürüz ve genelde bol trafik toplayıp cpc olara satmaya çalışırlar – halbuki affiliation da conversion arandığından trafiğin kalitesi çok önemlidir ve bu kaliteyi üretebilmek özveri ve zaman ister…bu çerçevede çok daha bilinçli ve orta vadeye oynayan bir affiliate profilinin oluşması gerekmektedir.
  - Son olarak CPA/CPL pazarlayan yetkililerinde müşteriyi konuyla ilgili iyi bilgilendirmeleri gerekmektedir; bir satış direktörüne kazandıkça komisyon öde dediğiniz taktirde hayır diyeceğini zannetmiyorum fakat bu programın başarılı olabilmesi için birçok olmazsa olmaz faktör vardır ve bunların kabul edilmeleri şarttır; bunun için piyasadaki tüm tedarikçilerin aynı şekilde müşterilere yaklaşmaları gerekmektedir aksi taktirde kavram ve bilgi karmaşası bu pazarın gelişmesine engel olacaktır.

 4. dizin
  20 Temmuz 2009

  Süper teklif, super womm, search-earn, kazantel gibi sitelerin kurucusu Serdar Özyaşar’ın da dediği gibi ülkemizde internet henüz emekleme aşamasında. Unutmamalıyız ki vatandaşlarımızın %60′ı hala internet kullanmıyor… Bekleyelim görelim, daha neler olacak neler!..

 5. Ömer Kayapınar
  21 Temmuz 2009

  Dünyada küresel ekonomi oldukça büyük bir sarsıntı yaşıyor, fakat reklam verenlerde artış olduğu gerçeğide görmezden gelinemez. Ülkemizde Affiliate programının az gelişmiş olmasının sebebi daha çok e-ticaretin diğer ülkere göre daha az gelişmiş olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. 80$ kar edip 20TL kar payı bırakırsanız zaten Affiliate desteği görmeyi bekleyemezsiniz.

 6. kaan kumkale
  21 Temmuz 2009

  merhaba arkadaşlar ben şans eseri yabancı sitelerde affiliate programlarının ne işe yaradıklarını buldum ve yurt dışında çok büyük paralar kazanıldığını gördüm. ben bir üniversite öğrencisiyim acaba türkiye’de hiç olmazsa harçlığımı çıkarabilecek kadar kazanabilirmym bu programlarla.. az çok bilgim var affiliate hakkında bana yol gösterebilecek tecrübeli arkadaşlar var mı acaba? herkese bol kazançlar dilerim

  mail adresim: calarock@gmail.com

 7. tabuhan
  22 Temmuz 2009

  Türkiye buna hazır değil. Ülkemizdeki internet kullanıcılarının bilinçsiz ve güvensiz bir düşünce ile sörf yaptıkları şu dönemde, bu tarz Affiliate programlarından kazanç elde etmek oldukça güç…

  Fakat yurtdışı piyasasındaki kazanılan tutarları göz önüne aldığımızda, ülkemizde bu çıtaya yükselebilecek bir altyapıya sahip. Ama bunun uzun olmasa da engebeli bir yolu var. Yakın zamanda Türkiye’de internet herşey demek olucak diye ümit ediyorum.

  Teşekkürler makale için..

 8. oezer
  27 Temmuz 2009

  En önemlisi afiliate’in sitesidir. Ben sitemde Tencere tabak ile ilgileniyorsam ozaman en iyi conversion’i misal.. mutfak ve ev esyasini üretici ile yaparim.

  Almanya ve Avrupa nin en büyük hosting sirketlerinden birisi 1&1 Internet Inc. dir. Bu sirket bir Server veya Hosting hizmetlerine müsteri basi.. yakinlikla 200€ para veriyor. Senin siten teknoloji sitesi ise.. varsayalim webrazzi gibi.. vede trafik inde iyise.. ozaman siz rahatca buradan kazanc saglayabilirsiniz. Önemli olan müsteriye sitenizde üreticinin iyi bir sekilde servisini yapmak. Ne kadar iyi yapilirsa okadar iyide conversionrates ler gelir.

  Türkiye piyasasi buna hazir.. sadece bu isi anliyan sirket daha cikmamis ortaya.. Affiliate-Marketing is Key-Account-Management.. ve buda gördügüm kadar daha gelismemis.. ama pek yakinda insallah gelisir ;-)

  selamlar
  özer

 9. Damla
  29 Temmuz 2009

  Ben de Türkiye’deki kullanıcıların ciddi şekilde hafife alındıklarını düşünüyorum. Facebook ve MSN’deki sıralamamamızı geyikçiliğimize bağlıyoruz. En çok blogger okuyan ülkeler arasındaki sıramızı da geyiğe bağlamak pek doğru değil gibi geliyor.

  Pek çok konuda olduğu gibi bunun bir kullanıcı değil, girişimci sorunu olduğunu düşünüyorum. Elektronik ticaret için de geçerli, Türkiye’de Amazon satış yapmış da, yurdum insanı almamış mı?

 10. Mustafa Guney
  30 Ağustos 2009

  Yurtdışına bakacak olduğumuzda, Türkiye’de yaşayanların Internet üzerinden çok az alışveriş yaptığını görüyoruz. Türkiye’de yaşayan halkımız buna henüz daha hazır değil. Fakat bir kaç sene içinde bu durumun değişecegini düsünüyorum. Bu şekilde bakacak olursak Türkiye’nin affiliate geleceği çok güzel gorünüyor.

  Şu an Hollanda’da Publisher Manager (Online Marketeer) olarak calışmaktayım. İki sene içinde Hollanda edindiğim tecrübeyle İstanbul’da, Online Medya firması kurmayı düşünüyorum.
  Bu konuda benimle iş birliği yapmak, yada bilgi paylasmak isterseniz bana, mus_guney@hotmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

  İlginiz için teşekkür ederim !

  • Mehmet memduh
   25 Haziran 2012

   Cüneyt kardeşim bu konu hakkında bilgi için bloğumu ziyaret edebilirsin

   • sinan
    06 Ocak 2013

    bloğunuz nedir?

 11. Cevdet
  31 Ağustos 2009

  Türkiyede bir affiliate alt yapısı olmamasına karşın affiliatenin ne oldugunu tekniklerini öğrettiğini söyleyen programlar çok fazlalaştı.Sonucta onlarda birer affiliate.Bu konuda yapılması gereken elbette reklam ve uygulamadır ilk etapta bir karşılık beklemeden affiliatenin hem şirketler hem müşteriler tarafından benimsenmesi ve yoğun olarak kullanılmaya başlanılmasına kadar reklam ve tanıtımını kaliteli bir şekilde yapacak güçlü bir şirket lazım.Ama biz gene en sondan başlıyoruz herkese bu işi cok para kazandırır diyerek elimizdeki afilliate programlarını affiliate olarak satıyoruz ve bundan birşey kazanamayan piyasa daha başlamadan bitirmiş oluyor.Önce gerekli reklam tanıtım alt yapı oluşacak hem müşteri potansiyeli hem bu işi yapacak kişilerin potansiyeli hem de onlara bu işi verecek şirketlerin potansiyelleri oluşacak ortada affiliate veren yok affiliate satmaya çalışan çok bunlar satamayınca bırakır bunlar bırakır, şirketler cıkar kimse yüzüne bakmaz onlarda kapar gider.Yani bir sıralama hatası var bir yerde kendiliğinden sıraya girerse ne ala yoksa bu pek olacak gibi değil.

 12. Gökhan Özbal
  07 Kasım 2009

  Dört yıldır yabancı affiliate programlarıyla çalışan bir yayıncıyım. Zaman zaman çok iyi kazandığım dönemler oldu. Bu da sitenin trafiğine bağlı olarak gelişti. Trafiği de arttırmak için seo konusunda ciddi araştırmalar yaptım dolayısıyla. Affilite Marketer olarak çalışırken, birdenbire seo uzmanı oluverdim. Bu konuda bir bankaya yaptığım çalışma 3 haftada başarı kazandı… Nereden nereye..

  Türkiye bu konularda daha işin başında. Düzgün bir eğitim olmadığı için yayıncı ve reklamverenler ancak deneme yanılma yöntemiyle sonuçları görebiliyor. Bu da zaman, sabır isteyen meşakatli bir yol.

  Bizim affiliate programlarıyla çalışabilirmiyim acaba diye düşündüğümde çok özür dilerim ama attan indim eşeğe biniyorum gibi bir durum oluyor.

  Önce firma ve affiliate programı yayıncıya güven verebilmeli, eğitmeli, ciddi bir destek sağlamalı ki yayıncı motivasyonunu kaybetmesin.

  Her iki tarafın da bu konuda tecrübeye ve eğitime ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum.

  • chris caras
   20 Ekim 2010

   mrh ben sizin 22/07/2009 da ki affilate programı ile ilgili yazınızı okudum bu konuda çok yardım ve destege ihtiyacım var acaba bana netur kitaplar yada destek programları yada bilgi alabilacegim siteler önerirseniz çok sevinirim .saygılarımla

   • özgrlmn
    01 Aralık 2010

    Merhaba Gökhan bey yazınızı ancak bugün okuma fırsatım oldu.. Yayınlanma tarihinden bu yanabir yıl dan fazla zman geçmiş bu konuda ki gelişmelerden ve değişimlerden bilgi verebilirmisiniz.
    Teşekkür ederim.

 13. cemil
  28 Ocak 2010

  hocam myhosting de sorun yaşayan affiliate arkadaşlar var. üreticisininde affilati anlamaları, internet üzerinden reklamın nerelere ulaştığını bilmesi gerekir. neticede ülkemde amazon satış yapmadı ama buillaki amazondan alışveriş yapamassın anlamına gelmez, nitekim yurtdışı kaynaklı sitelerden alışveriş yapan arkadaşlar var. Dediğiniz gibi en önemli sorun kafamızda. İnternet kullanıcımız az ( ne istediğini bilen anlayışta ) ama oda zamanla oturacak. bugün kamyon şoförü facebookta neler olup bittiğini görmek için yanında laptop taşıyorsa sanıyorum yakında yoldayken karıma internetten hediye alayımda diyecektir :) umarım.

 14. urcun yilmaz
  04 Şubat 2010

  Arkadaslar ulkemizde durum gercekten bu kadar geri kalmıs. Diğer ülkelerde okadar gelişmiş bir sistemin, teknolojiyi onlardan çok seven bir ülkede bu kadar geri kalması üzücü. Hala çok sığ bir yapımız var. Hala birkaç markadan başka iş yapan site bulamıyoruz. Bende affiliate konusunda çok araştırmalar yaptım, çok kazançlı bir sitem. Gökhan Özbal arkadaşımız gibi bende SEO konusunu öğrendim. Başlı başına bir iş. Amerika’ya dalarsanız çıkamıyorsunuz zaten. Her konuda her şekilde affiliate var. Bende sanırım bu gidişle insanımıza affiliate hakkında bilgi veren bir site hazırlayacağım. Umarım interneti sadece okey oynamak veya sohbet etmek amaçlı değil, profesyonel bir şekilde iş yapmak için kullanmaya başlarız. Sevgiler

  • cengiz turunç
   21 Mart 2010

   merhabalar… ben boğaziçi üniversitesinde işletme öğrencisiyim. webrazzi.com daki 4 şubat 2010 tarihli yorumunuzu okudum.affiliate hakkında bir site yapmayı düşünüyormuşsunuz.şuan ne durumda acaba? eğer yaptıysanız ismini öğrenebilirmiyim? affiliate sistemini daha yeni duydum ve araştırmaya başladım açıkcası pek anlayamadım.bir çok sitede para karşılığı bu sistem hakkında yazmış oldukları kitapları satmaya çalışıyorlar ve işin gerçeği pek güvenemyorum param boşa gideblir diye.bana bu sistem hakkında sağlam bilgiler(sistem nasıl işliyor ve nasıl başlarım) alabileceğim bir kaynak önerebilirmisiniz.şimdiden taşekkürler..

 15. Teoman
  19 Mayıs 2010

  Affiliate Marekting konusunda deneyim kazanmış bazı arkadaşlar tecrübelerini kurs olarak paylaşıyorlar. İlgileniyorsanız “www.internettenparakazanmak.org”a göz atabilirsiniz..

 16. Theoman
  04 Temmuz 2010

  Blog yazarlığı ve Sosyal Profiler gelişip kaliteli hedef kitleye hitap etmedikçe affiliate marketing de gelişmez. Blogspot gibi ücretsiz blog hizmetleri ülkemize göre değildi. Sayısız çöp blog oluştu! Oysaki cüzzi bir ücreti olsaydı sadece bu işe gönül verenler blog yazar ve böylece kaliteli bloglar oluşur diye düşünüyorum

 17. musa
  30 Temmuz 2010

  mrb arkadaşlar hepsini okudum ewet bizim ülkede netten alışveriş oldukca az sayıda neden nete güven yok dolandırıcılık oldugu için bende araştırıyorum bu alışveriş işini ama yardımcı olacak birisi yok uyananlar diye site buldum direk işe başlamak için 20 tl istiyorlar nasıl güveneyim ben buna dimi tel no istiyor versem bidaha tl almacaklarını bilmiyorum kimseye güven olmuyor nette

  • caner şehit
   28 Nisan 2012

   merhaba arkadaşlar bende affilitia sistemini 2 yıldır takip ediyrum türkiye’de bu oran gerçekten çok düşük bunun hem iyi hemde kötü avantajları var kötü avantajı kimsenin ürünlere güvenilir bakmaması iyi avantajı ise türkiyede az bilinen bir sistem olduğundan piramitin temelini oluşturduğumuzda sistem otomatik olarak bizim lehimize dönecek bunu yapabilmek içinde hepimizin bir araya gelip bu işi en ince ayrıntılarına kadar öğrenmek şart sadece seo olmaya gerek yok ürünü tanıtamadıktan sonra istediğin kadar reklam vs şeyler yap

   caner şehit

 18. Hüsamettin
  02 Ağustos 2010

  Haklısın Musa kardeş. Kimseye güven olmuyor güven olmayıncada bu sistemlerin ülkemizde gelişmesi çok zor. Bunun sebebi nedir internet aç gözlümü kaynıyor dolandırıcımı kaynıyor.

 19. erhan kose
  06 Eylül 2010

  Merhabalar. Uluslararası bir affiliate network olan tractatusmedia'nın adminiyim ve yaklaşık 6 yıldır performansa dayalı pazarlama sektörü içersindeyim. Affiliate marketing sistemi Türkiye de neden gelişmiyor sorusunun yanıtını iki boyutta düşünmek gerekli bunlardan ilki webmasterlar açısından ikincisi kullanıcı açısından. Türkiye de webmasterlık yoğun olarak hobi olarak görülen ve bu nedenle ne kazansam kardır düşüncesi üzerine kurulu bu nedenle türkçe ve kaliteli site sayısı oldukca az. Genel trafiğin telif haklarını hiçe sayan siteler,adult sitelerden kısacası çöp site olarak tabir edeceğimiz sitelerden oluşmakta. Kullanıcı açısından ise Türkiye'de genel internet kullanma alışkanlığı çevrimiçi sohpet sistemlerini kullanmak,video ve müzik dinlemek yada sosyal paylaşım platformlarını kulanmak üzerine kurulu,bu durumun genel sebebi ise Türkiye'nin sosyo ekonomik yapısı.
  Nicelik ve niteliğin birbirine karıştırıldığı bir ülkede yaşıyoruz,internet hızla gündelik yaşantımıza giriyor fakat nasıl kullanılıyor.
  Güven sorununa gelince sanal alışverişin güvenliği çok boyutlu ve küresel bir sorun,çok güvenilir diyebileceiğimiz sitelerde bile

 20. hakan
  11 Kasım 2010

  sorun şu ki affiliate ile ilgili Türk kullanıcılarının bir çaba içerisinde olmadığı sanılsada aslında bir çaba var ancak bilgisizlik ve türkçe ücretsiz kaynak azlığı nedeniyle bu programlarla ilgili düzgün çalışma yapılamadığı için sistemi kullanmaya başlamadan kullanıcılar yılıyor. Bizim ülkemizde yenilikler hemen ticaret konusu yapılıyor. Bence saçma sapan insanların affiliate ile ilgili e kitap satmasını engelleyen affiliate ile ilgili tamamen türkçe kaynaklar üretmesi gerekiyor türk affiliate sitelerinin ancak bu malesef yapılmıyor şu an ben clicbank ile ilgili çalışmak için uğraşıyorum bilgisizim kendi kendime tecrübe etmeye öğrenmeye çalışıyorum. yukarıda ismi geçen firmalar kullanıcıların bu konuda bilinçlenmesi için ne yaptı acaba sorunun cevabı malesef hiçbirşey…

 21. Mehmet
  24 Kasım 2010

  Türkiye’de affiliate sisteminden para kazanmak isteyen çok insan var. Ama öncelikle hem affiliate marketing sistemini tam olarak tanımıyoruz hem de internet ve bilgisayar kullanımı açısından bilgilerimiz çok eksik. Hal böyle olunca çoğumuz ücretsiz blog sitelerini tercih edip buralarda digital kitaplar satmaya çalışıyoruz. Benim de yaptığım bu. Ama çoğumuzun hemen kazanmaya başlamak istemesi ve belli bir konuya adapte olmak yerine birçok alandan kazanmak için sınırları zorlamamız beraberinde başarısızlığı getiriyor. Bu şekilde yola çıkan biz kısa sürede kazanca dönüşmeyen bloglarımızı kendi haline bırakıp kenara çekiliyoruz.
  Aslında öncelikle iyi bildiğimiz ve sevdiğimiz bir konu üzerinde blog açıp burada bilgilerimizi paylaşarak ziyaretçi trafiğimizi oluşturup daha sonra buradan kazanmaya başlamamız gerekirken hemen kazanmak için bilgiden ve paylaşımlardan uzak bir blog oluşturup buraya satışını yapacağımız ürünü koyup para kazanmaya çalışıyoruz. Zannedersem yanlış burada.

  • Alper
   02 Aralık 2010

   Mehmet arkadaşım,bende affiliate ile uğraşmak için araştırma yapmaktayım ve bu yazıları okuyunca yardım alabilirim diye düşündüm.Ancak her bilgi vermek isteyen bir e-kitap satışı çabasında bana ve o kadar harcama yapmam mümkün değil..
   Size sormak istiyorum ; acaba sitenizde yazmış olduğunuz bu rakkamlar doğru mu? Kazanç Sistemi adlı e-Kitabı satarak mı yoksa affiliate sistemi ile mi daha iyi kazanç elde ediyorsunuz?Yada affiliate ile bir kazanç elde etmek gerçekten mümkün mü?

 22. ozan
  20 Aralık 2010

  Türkiyenin en genç Affiliate Marketeriyim, internetgirisimciligi.com sahibi ve yazarıyım 15 yaşındayım ve Türk affiliate ağı xticaret ten düzenli para kazanıyorum, fakat Clickbank ile de uğraşmama rağmen oradan para kazanmış değilim şuana kadar.. Google Adwords kullanmak lazım, bunun içinde sermaye lazım.. Twitter ile de kazanç elde etmek mümkün clickbank tan ama zor.. saygılarımla, kendinize iyi bakın..

 23. Affiliate Akademi
  01 Ocak 2011

  Affiliate Marketing artık ülkemizde de iş planı olarak daha kaliteli olmaya basladı ve oldukca emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Bu anlamda, Affiliate Marketing’in ne olduğunu, kitlelerin bunu kullanarak neler yapabilecegini anlatan pek fazla kaynakda bulunmuyor malesef. Blogumda ve kurucusu oldugum Affiliate Akademi’de bir süredir Affiliate Marketing üzerine egitim vermekteyim. Umarım 2011′de Affiliate Marketing ve diger internet iş modelleri hak ettiği yeri bulur. İyi calısmalar dilerim.

 24. para kazanmanın yolları
  24 Ocak 2011

  türkiye bu açıdan çok geride.yabancı ülkelerde network marketing veya affilite marketing bir yaşam tarzı

 25. ece olcay
  31 Ocak 2011

  henüz affiliate çalışma sisteminde yeniyim ancak şu bir gerçek ki türk insanı çalışkandır desek de inanılmaz tembeliz. aynı zamanda korkak ve güvensiziz.beleş mezar bulsak mezara gireriz heralde :) ama bu kadar korkak ve güvensiz bir toplum olmakla beraber zaman zaman olmayacak işlerde nasıl milyarlarca lira dolandırılıyorlar anlamıyorum. yani cüz-i rakamlarda altında bişey aruyoruz ama milyarlar söz konusu olunca dolandırsınlar diye tabiri caizse kaşınıyoruz :)inşallah bir an önce affiliate programları da yurt dışı gibi sağlam bir alt yapıya ve güvenli toplumlara kavuşurda herkes kazanç sağlar herkes ihtiyaçlarını karşılar

 26. Mahmut Konar
  07 Şubat 2011

  Türkiyedeki Affiliate Marketing Piyasasını yakından takip eden ve bu konuda blog yazan birisiyim. İşin Uzmanı kesinlikle değilim, fakat araştırmayı ve öğrenmeyi seven biriyim. Artık Türkiyede Sayın Şener Şen’in de desteği ile internet kullanıcılarının sayısı artıyor. Hürriyet’in son günlerde çok aktif olan yazar kafe’sinde çok kaliteli blogları görmek bizleri mutlu ediyor. Bence içinde bulunduğumuz şu günlerde Türkiyemizdeki internet piyasasının trendi hızla artıyor. Bir zamanlar birçok batı ülkesinde olduğu gibi Türkiyede de internet dünyası genişliyor ve kaliteli kullanıcı sayısı artıyor. Benim özellikle blog yazarlarına tavsiyem bloglarına gerekli ilgiyi şimdiden fazlası ile göstersinler, yakın bir zaman sonra firmalar kaliteli içerik sahibi blogların peşinde koşturacak diye ümit ediyorum.

 27. umut özkirişçi
  20 Mart 2011

  Affiliate marketing yani(satış ortaklığı)demektir.
  Bunu bizim ülkemizde hemen hemen hiç bir şirket bilmiyor.Nasıl mı çünkü dışarı ülkelerde saçma sapan internet siten var mı şu kadar hiti var mı gibi kesillikle istemiyorlar.Adamların tek istedikleri
  benim ürümü nasıl satarsan sat ama karşılığı neyse al
  diyorlar.Birde öyle bir sistem ki kim olursa olsun ona
  ait bir link var ve kim ne kadar ürün satmış biliniyor ve satan kişi kendi komisyonunu ona göre alıyor.Arkadaşların dediği gibi 1000 lira kazandıracaksın 40 lira sen alacaksın yaptığına değmez
  ama dışarı ülkelerde bir üründe tam 75-80 $ para kazanıyorsun.

  • sedat
   12 Mayıs 2011

   Merhaba,

   Forex satış ortaklık programımız ile liderpartners.com olarak biz en düşük satış başı komisyonumuz 90 $ olarak ödeme yapmaktayız. Ülkemizdede bu konuda çalışmalar yapan ilk ve tek firma olmaktan gurur duyuyoruz.

 28. Petrus
  24 Haziran 2011

  Bu makalenin içindeki büyük bilgi. Ben daima bağlanma marketing daha fazla bilgi için izliyorum. .

 29. Hasan Yılmaz
  21 Temmuz 2011

  Biz de yeni satış ortaklarına bu sistemi öğretiyoruz. Ayrıca internetten para kazanma yollarını öğretmekle kalmayıp, %100 ücretsiz destek de veriyoruz.

  http://www.kazancvakti.com

 30. Hakan Engin
  29 Temmuz 2011

  Firmalar, adwords ve affiliate sistemlerinin satışa dönüşmesi durumlarını karşılaştırmalı. Hangisine ne kadar bütçe ayırıyorlar, hangisinden daha verim alıyorlar.
  Ben affiliate sisteminin yönlendirdiği ziyaretçilerin satışı tamamlamalarının daha yüksek oranlı olduğunu düşünüyorum.
  Eğer ki böyleyse, firmalar affiliate satış komisyon oranlarını artırmalılar.

 31. İnternetten Para Kazanma Yolları
  01 Ekim 2011

  Türkiye’de henüz emekleme aşamasında olan affiliate marketing ve diğer internet marketing sistemleri adına henüz tam anlamıyla bir atılım yapılmış değil. Bu yüzden şirketlerin de gözünü açacak ve internete yatırım yapacak bir lüksleri yok aslında olaya bir de bu boyutundan bakmak gerekiyor. Pazarın büyümesi için kaliteli ve ne yaptığını bilen satış ortaklarının çoğalmasına ihtiyaç var öncelikle.

 32. Ebru Yazıcıoğlu
  25 Aralık 2011

  Aslında bu affilate marketing sisteminin ülkemizde yaygınlaşması baya bir zaman alabilir.nedenleri ise internetten alışverişin yaygınlaşmaması ve bence en önemlisi güvensizlik.

 33. eren
  22 Ocak 2012

  merhaba bn eren ve 15 yaşındayım affiliate sistemini tam olarak çözmüş durumdayım yani ürünün analizini hanqi ürün daha çok kazandırır bunu biliyorum ama bni zorlayan şey adwords engeli reklamlarım onaylanmıyor veya hesabım kapatılıyor acaba içinizde bana fikir verebilicek abilerim ablalarım varsa bana yardım etsinler..

 34. Emre Aksoy
  24 Şubat 2012

  Bu yazı güncellense ne güzel olur

 35. burak
  04 Mayıs 2012

  bence de buyuk akıl gerektıren bı sektor

  • umut
   14 Mayıs 2012

   Arkadaşlar affelite marketing anlatım oalrak kulağıma çok hoş geldi başlarda ama sanıldığı gibi para kazanmak kolay değil bu işten yani sağa sola para saçmadan kazanmanız imkansız.

   ilk etabda size eğitim seti alın dicekler doğrudur eğitim olmadan kazanc sağlarmısınız sağlarsanzıda zor sağlarsınız.Buna rağmen eğitim seti alıp öğrenememekte var işin içinde türkiye içerisinde bu işi yapan firmalar iyi olduklarını iddia etselerde bana göre koca bir sıfır çekiyorlar…

   Sebebini soracak olursanız ürün olarak sadece bilgisayar ortamıdan hazırlanan kitablara dayanmaktalar.Yani alıpda kendin yararlanabilceğin çevrenin yararlanabilceği hiçbirşey yok…!!!

   Türkiyenin öncülerinden musa beyin oluşturduğu platformda büyük hayal kırıklığı yaşadım dijital ürünler dışında standart üyelerin satabilce zerre birşey bulamadım.İşi öğrensenizde kul hakkı yemeden yalan dolan sıkmadan satış yapmanıza imkan yoktur.Almadığınız kullanmadığınız birşeyi ne hakla başkalarına övebilir tavsiye edebilirsiniz karşıdaki insanın kendinizin olması durumunda ne düşünürdünüz bunları analiz ederek bu işe el atmanızda büyük fayda var.

   • Mehmet
    25 Haziran 2012

    Günümüzde pekçok fiziksel ürününde satış ortaklıgı yapılıyor.Bundan haberiniz yok sanırım.

 36. Mustafa Uğur
  18 Haziran 2012

  Affiliate marketing bugünün ve geleceğin internetteki iş fırsatı.Neredeyse marketlerin bile internette yerini aldığı bugünlerde ürününüz olmasa bile başkalarının ürünlerini internet ortamında satarak para kazanabilirsiniz.Unutmayın ki, fiziksel olarak çalışarak kazanabileceğiniz belli bir miktardır.Fakat internette pasta çok büyük ve bu pastadan alacağınız en küçük dilim bile sizi zengin etmeye yetecektir.

 37. Volkan
  22 Haziran 2012

  Türkiye’de mevcut mantalite ile devam ettiği sürece Affiliate Marketing hiçbir zaman faydalı olamayacaktır.
  Niçin?
  Affiliate Marketing sağlayan firmaların amacı “KAZANÇ”,
  Yayıncıların amacı ne? “KAZANÇ” kazancı kimden sağlayacaklar? Reklamverenden, ancak reklamverene sunulacak hizmetlerin mantıksız ve Affiliate Marketing mantığının özüne aykırı olması, üstelik ortaya somut bir hedef konulamadan astronomik ücretler talep edilmesi.
  Asıl sorun bu. Oysa bu saçma durum aşılsa hem kaliteli ve yüksek komisyonlu reklamverenler oluşacak ve günde 15 dk. yazı yazarak site ve blog yazıp mükemmel reklam geliri elde edeceğini zanneden ve kendini yayıncı addeden siteler sistemden otomatik olarak elenmek durumunda kalacaktır.

 38. Mehmet memduh
  25 Haziran 2012

  Çağımızın mesleği olarak görüyorum.Affliate marketing çok yakın bir zamanda zirveye oturacak gibi görünüyor.

  • Hakan
   15 Ocak 2013

   Çok doğru.Ben önceleri bu işe pek inanmıyordum okadar uğraşmama rağmen affiliate işinin doğru olmadığı kanaatine varmıştım.Fakat yaptığım hataları gördüm bu işe odaklandım şimdi ise gerçekten güzel kazanıyorum.Fakat bu işede ciddi emek vermek gerekiyor.

 39. gcmpartner
  31 Temmuz 2012

  Merhaba,
  Affiliate marketing konusunda ülkemizde hızlı bir büyüme son bir yılda dikkat çekmekte, burada yayıncılar için önemli olan ise yüksek komisyonlar sunan, düzenli ödemeler yapan ve teknik altyapısı iyi olan affiliate programı ile çalışmaları. Bu anlamda gcmpartner’ı bir test etmenizi tavsiye ederiz. Farkı sizde göreceksiniz.

  iyi çalışmalar

 40. emn
  19 Ocak 2013

  ya bi kere örneğin gelir ortakları adam şey diyor; “herkesle çalışmıyoruz”.

  bu söz bile zaten nerede olduğumuzun bir göstergesidir. :-) durmak yok yola devam :-)

 41. Affiliate Marketing
  17 Mayıs 2013

  Bu konu hakkında nedense bir türlü atılım yaşanmadı. Bence nedeni birazda internetten alışverişe sıcak bakılmaması. Bu sebeple ürün satmak zor oluyor. Onu geçtim komisyon oranları gerçekten komik. Yazı yazılalı bakın 4 sene olmuş ama bu konu hakkında hala bir değişim yok.

 42. vuqar
  15 Haziran 2013

  salam ,men azerbaycandan katiliram,affiliate marketing le calismak icin ne yapmak lazim, bu network marketingmi? rica edersem email adresime yazarmisiniz

 43. Cüneyt Yeşilkaya
  19 Temmuz 2013

  Türkiye’de son derece hızlı bir şekilde gelişmekte olan bir alan. Yazıyı güncelleyebilirseniz ya da yeni bir yazı daha yayınlayabilirseniz çok güzel olur. İyi çalışmalar.

Leave a Reply

 

 

 

Back to top
mobile desktop