Evmanya Doğan Online tarafından satın alındı

Şirketlere yakın kaynaklarımızdan duyduğumuz kadarıyla ev dekorasyonu alanına odaklı alışveriş sitesi Evmanya, Doğan Online tarafından satın alındı.

Konuyla ilgili henüz detaylı bilgiye sahip değiliz. Ancak bildiğimiz kadarıyla Doğan Online Evmanya’nın tamamına yakın bir bölümünü satın almış durumda. Satın almaya ilişkin imzalar ise birkaç gün içinde atılmış olacakmış.

GÜNCELLEME: Duyumumuz doğrulandı, detayları yazının devamında.

Rocket Internet’in Türkiye internet pazarındaki yapılanmasına karşılık Doğan Online’ın “eğer duyumlarımız doğruysa” Evmanya, Altıncı Cadde gibi girişimleri ile ciddi bir rakip yaratma sürecinde olduğunu hissediyoruz. Hali hazırda Hepsiburada ve DayBuyDay gibi e-ticaret girişimlerine sahip olan grubun, Rocket Internet’in agresif operasyonuna bu tür satın almalarla cevap vermeyi sürdüreceğini tahmin ediyorum.

Söz konusu satın alma ile ilgili şu an için şirketlerin yetkililerinden bir yorum alamadık, ancak herhangi bir ek bilgi geldiğinde bu haberi güncelleceğiz.

GÜNCELLEME: Evmanya kurucusu Aslı Gökdere an itibariyle paylaştığı tweet ile duyumumuzu doğrulamış oldu.

İlginizi çekebilecek linkler...Yorum yapın

Geri Beslemeler

 1. Klonların efendisi Rocket Internet’in Türkiye operasyonlarına bakış [Dosya]
 2. Wired 100'e giren yerli girişimler cesaretlendi [Röportaj]
 3. 2012'de yatırım alan girişimler
 4. Girişim Ofisleri'nde bu hafta evmanya.com'u ziyaret ettik
 5. Deloitte Türkiye 2012 yılı satın alma ve birleşme raporunu yayınladı
 6. Evmanya kurucusu Aslı Gökdere: Stoksuz çalışmanın ezberlenmesi gerekiyor
 7. Doğan Online, Evmanya'nın büyümesini 5 milyon TL'lik yeni yatırımla destekledi!

“Evmanya Doğan Online tarafından satın alındı” 10 yorum yapıldı.

 1. Şirket değerlemesi ile ilgili bilgi vermemişsiniz Arda bey.

 2. Duyum ‘ da olsa hayırlısı olsun diyelim . E-ticaret in ev ve ev ürünleri tarafıda çok hareketlendi burada alışkanlık sahibi bir kitle oluştu .

  İnternet böyle bir şey işte ; e-ticaret sektörüne her bir yeni firma geldiğinde , sektör genişler ve bu genişleme bir diğer firmaya pazar alanı açar . E-ticaret böyle bir şey Adwords ‘ den pay biçin minnacik bir örnek size ! Yüzlerce firma rakiplerinin alışkanlık sahibi müşterisini çekmek için direkt olarak rakiplerinin alan adlarını anahtar kelime torbalarına ekliyorlar .

  Bunun ne kadar büyük fırsat olduğunu iyi düşünmek lazım , bu çok çok çok çok büyük bir fırsat . Ben sadece bunun üzerine 30 sayfa yazı yazabilirim .

  Reel ekonomide ki rekabet , pazar ve pazarlama anlayışı ile dijital ortamda ki anlayış arasında ki fark gerçekten başlı başına bir kitap konusu.

 3. lamiser erdoğan

  ben evmanya mağduruyum ve 1.325 tlmi kurtarma peşindeyim satın aldığınız evmanya gerçekten güvenm sarsttı facebbokte kampanya oluşturup evmanyadan başkalarının mağdur olmamasını sağlayacaz arkadaşlarımız ağrıdan bunu başlatacaklar©2006-2014 Webrazzi
28 queries. 5,613 seconds. v2