Freelancer.com Türkçe sayfalarını açarak pazara giriş yaptı

19 responses

 1. grk
  15 Kasım 2012

  Süper Proje..

  • İ. Devlen
   16 Kasım 2012

   Baya inceledim
   bence o kadar da süper değil, kesinlikle ücretli yapısı türkiyeye uygun değil.
   Bence UzmanKirala.com ufak bir atak ile bu adamlara ciddi rakip olabilir, hatta ezip geçebilir. Çünkü bir tarafta kurulu bir düzen ve sistem olarak değişmeye müsait olmayan bir yapı var. Diğer tarafta uzmankirala.com tamamen arz-talep’e göre sistem kurabilecek, tepki verebilecek konumda. Takip ettiğim kadarıyla, satın alan firma henüz reklam vermedi ve alt yapı ile uğraştıklarını yazmışlardı.
   Bekleyip görecez bakalım

 2. web içerik editörü
  15 Kasım 2012

  Kıymetli freelancer.com,

  “Yapılan resmi açıklamada Türkiye verisini de paylaşan servis, halihazırda Türkiye’den 26.248 kayıtlı üyesinin olduğunu ve Türk işletmelerinin şimdiye kadar 11356 iş ilanı yayınladığını paylaşmış. Bu ilanlar üzerinden yapılan işlerle aynı şirketler 654.803 dolar harcamış. ”
  O halde, Currency’de TL, Timezone’da İstanbul- Türkiye ve Türkiye’ye ait bir ülke sitesini hak etmişiz.

  Sevgiler, saygılar

 3. İbrahim ÖZKAN
  15 Kasım 2012

  Bu işe uzmankirala, projekurdu, gereko, vb. siteler pek sevinmeyecek sanırım.

  • METE
   15 Kasım 2012

   Aşağıdaki gibi ilan veren ve bu ilanlara dönen uzman(!)ları barındıran bir sistemin yöneticilerinin “aaa freelancer.com Türkiye pazarına gelmiş” diyip kriz masası kuracağını mı düşünüyorsun?

   Bence bu dediğin sitelerin freelancer’dan daha önemli sorunları var…

   ————————-
   Proje Açıklaması

   Trendyol Markafoni Limango gibi bir private shopping sitesi yazılımını ASP koduyla yaptırmak istiyorum. Piyasada bunu çok ucuza hazır paket olarak bulabiliyorum fakat daha sonrasında da yazılımını kolayca geliştirebilmek istiyorum. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar daha detaylı bilgi için lütfen PM atsınlar.
   ————————-

   • İbrahim ÖZKAN
    16 Kasım 2012

    Ben kriz masası oluşturacaklar demiyor. Bende Türkiye’deki bu tarz sitelerde işlerin çok da iyi olduğunu sanmıyorum. Zaten Türkiye’de bu işi yapmak zorken karşılarına global bir rakip gelmesine pek sevinmeyeceklerinden bahsetmeye çalıştım.

    İlanla ilgili olarak da, sonuçta herkes istediği şekilde ilan verebilir, proje açabilir, sonuçta bu sitenin sorunu değil. Projeye teklif verenler bence bunda seçici davranmalılar.

    Biri çıkıp 1.000 liram var Google gibi arama motoru yaptırmak istiyorum diyede ilan verebilir. Bunu değerlendirecek olan projeye teklif vereceklerdir.

    Bence Türkiye’de bu tarz sitelerde proje verenlerin güven sorunu var. Diğer bir konuda hala insanlarımızda bir işi yaptırırken elinin altında biri aynı şehirde olsun vb. beklentiler var. Uzaktan başka şehirden birine iş yaptırma fikri daha olgunlaşmadı. Ama zamanla bu fikir insanların kafasında daha da olgunlaşacak bence…

   • Nihal
    27 Kasım 2012

    http://www.freelancer.com sitesine giderek projenizi yayinlayabilirsiniz. Projeniz dunyanin heryerindeki kullanicilar tarafindan teklif alacaktir. Sonrasinda size gelecek teklifleri degerlendirip icinlerinden size en uygun olanini secebilirsiniz. Daha detayli bilgi almak isterseniz nihal.karaman@freelancer.com adresinden bana ulasabilirsiniz. Iyi calismalar dilerim.

 4. Yakup Buğra Bozkurt
  15 Kasım 2012

  Projeler ve freelancer’larda ülke/dil bilgilerine göre arama yapılamadığı sürece arayüzü Türkçe yapmış olmaları çok bir anlam taşımıyor

 5. Uğur Uğurcan
  15 Kasım 2012

  Bu siteyi zaten biliyordum. Birde Türkçe yapması Türkiye’de çoğu işsizin veya ek gelir kazanmak isteyen kişi sayısını artıracaktır :))

  • Hakan Usta
   16 Kasım 2012

   Bence insanları çokta umutlandırmayalım istersen. Orada bulunun özellikle hintli yazılımcıların verdikleri fiyatlara Türkiye’de iş yapacak kişi sayısı baya azdır.

 6. Abdullah Erbey
  16 Kasım 2012

  uzun zamandır freelancer ile projelerimde Pakistanlı ve Hintli yazılımcıları çalıştırıyordum. Türkçe sitelerini çıkarmaları için kendileriyle görüşmüştüm. Güzel bir haber olmuş. Bundan sonra Türklerle de çalışma imkanı buluruz belki kendilerini çok ağırdan satmazlarsa. Projekurdu ve uzmankirala gibi Türkçe sitelerin çok beleşçi ve hazırcı olduğunu düşünüyorum.

  • Kartal
   09 Ekim 2013

   merhaba,
   freelancer.comdaki hintli yazılımcılar nasıl ?
   bi işi adam gibi teslim ediyorlar mı ?

 7. Web tasarım
  16 Kasım 2012

  Hayırlı olsun.

 8. lost
  04 Mart 2013

  bu site tamamen fake kredi kartınızı vs vermeyin para yatırıyorsunuz işinizi yapmıyorlar paranız havada kalıyor geride çekemiyorsunuz

  • Hasan
   23 Kasım 2013

   Yılların ekmek kapısına ‘Fake’ yaftası ile olumsuz yorum yazmanız ne kadar doğru? Olumsuz tebrübe yaşamış olmanız, Freelancer.com’u kötülemenizi gerektirmez. Çok iyi olmuş Türkçe olması. Rekabet son kullanıcı için daima iyidir. Ucuzluğu doğurur. Bugün basit bir işlem için 1000 lira isteyen kurnazlarla dolu ülke.

Leave a Reply

 

 

 

Back to top
mobile desktop