DMI Night Out İstanbul’da tasarımcılarla mühendisleri buluşturacak

Yurtdışında düzenlenemeye başlayan çeşitli etkinlikler Türkiye’ye sıçramaya devam ediyor. Design Management Institute tarafından organize edilen DMI Night Out önümüzdeki hafta İstanbul’da olacak.

Merkezi Boston, Amerika’da olan DMI, Night Out adlı etkinliğini dünyanın çeşitli ülkelerinde bir networking/tanışma etkinliği olarak düzenliyor. Tabii toplantıların amacı sadece aynı ilgi alanına sahip kişilerin tanışması değil, aynı zamanda tecrübe paylaşımı yapması. Tıpkı Mobile Monday gibi.

İstanbul’da ilk kez düzenlenecek etkinlik GEDS Business ev sahipliğinde 17 Eylül’de gerçekleşecek. Etkinliğin teması da “Tasarımcılar Mühendisler ile Buluşuyor” olacak. Adından da anlaşılacağı gibi tasarım ve teknoloji alanlarından konuşmacılar etkinliğe katılacak ve hem girişimcilik ve tasarım arasındaki derin bağlantılar masaya yatırılacak.

Devamını Oku

Girişimcilik: Bir İş Yaratma Cesareti [Röportaj]

Girişimcilik bir sınıfta öğrenilebilir mi? Boğaziçi Üniversitesi’nde “Girişimcilik: Bir İş Yaratma Cesareti” dersini veren Gülay Özkan’a da aynı soruyu sorduk. Bu keyifli röportajımızda hem girişimcilikten, girişimcilik dersinden bahsettik, hem de bu ders sonucunda ortaya çıkan iş fikirlerinin bir tanesinin ardındaki iki genç girişimci ile mini bir söyleşi yaptık…

Ümit Öncel: Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Girişimcilik dersi nasıl başladı?

Devamını Oku


©2006-2014 Webrazzi
24 queries. 1,252 seconds. v2