Turk Telekom Mobile: Türk Telekom ve Avea Almanya Pazarına Giriyor

Türk Telekom Mobile - AveaTurkcell’in Turkcell Europe ile Almanya mobil pazarına girmesinin ardından Türk Telekom ve Avea da Almanya’da hem mobil hem de sabit hat alanında faaliyet göstermeye hazırlanıyor. Alman Telefonica (O2) ile yapılan anlaşma ile pazara girecek olan  Türk Telekom Mobile Türklerin oldukça yoğun olduğu bir Avrupa pazarında faaliyet gösterecek.

Bugün Türk Telekom’un yaptığı toplantıyla tanıtılan Türk Telekom Mobile, Turkcell’in Nisan ayında hizmet vermeye başlamasından sonra yaz aylarında kullanıcılarla buluşmayı hedefliyor. Hürriyet Avrupa‘nın haberine göre konuyla ilgili açıklama yapan Telefonica Germany Genel Müdürü Rene Schuster karşılıklı olarak Türkiye-Almanya bağlantılı GSM hizmetleri sunulacağını aktarıyor.

Türk Telekom Genel Müdürü Gökhan Bozkurt da yapılan antlaşmanın hep mobil hem de sabit hatları kapsadığını aktarıyor. Bozkurt geçtiğimiz ay CNBC- e Business dergisindeki röportajında Ortadoğu, Avrupa ve Orta Asya’da bölgesel bir güç olmak istediklerini söylemişti.

Devamını Oku

Turkcell Almanya’ya Turkcell Europe İle Açılacak

Turkcell dün Almanya ile başlayıp Avrupa’ya yayılacak olan yeni markasını Webrazzi olarak davetli olduğumuz toplantıda tanıttı. Berlin’de düzenlenen toplantıda sahne alan Turkcell yönetim kurulu başkanı Süreyya Ciliv, Deutsche Telekom altyapısı ile 2011’in ilk çeyreğinde Turkcell Europe adıyla Almanya’da hizmet vermeye başlayacaklarını açıkladı.

2011′in Şubat ayında hizmet vermeye başlaması planlanan Turkcell Europe, %100 Turkcell iştiraki olması ile de dikkat çekiyor. Deutsche Telekom altyapısı üzerinde kendi mobil servislerini kuracak olan Turkcell, AR-GE çalışmalarını da ilk etapta Türkiye’de yapacak. İlk etapta Almanya’da 60 bin satış noktasından ulaşılabilecek Turkcell Europe, ardından diğer ülkelere açılmaya çalışacak.

Devamını Oku


©2006-2014 Webrazzi
22 queries. 1,568 seconds. v2