Webrazzi’nin 2014 konferans takvimi belli oldu ve biletler satışa çıktı!


Merakla beklediğinizi tahmin ettiğimiz ve Türkiye internet sektörünü farklı konular çevresinde biraraya getiren konferanslarımızın 2014 yılı takvimi belli oldu. Hatta bir çoğu artık satışa da çıktı!

Dilerseniz detaylara geçmeden önce yukarıda 2013 yılında gerçekleşen Webrazzi Summit’i hatırlayacağınız özet videoyu seyredip o günleri bizim gibi siz de heyecanla anabilirsiniz. ;)

Webrazzi Summit 2014 yılında da yine 25 Eylül’de ve yine Swissotel’de!

Bildiğiniz gibi her sene Webrazzi Summit ile Türkiye’nin en etkili internet konferansına imza atıyoruz. Bu sene Webrazzi Summit’i yine 25 Eylül’de ve yine Swissotel The Bosphorus’ta düzenliyoruz. Bu sebeple hemen şimdi 25 Eylül 2014 tarihine notunuzu almanızı ve Webrazzi Summit’e katılmayı düşünüyorsanız indirimli bilet fırsatından faydalanmak için e-posta adresinizi summit.webrazzi.com adresindeki forma kaydetmenizi öneriyoruz. Henüz Webrazzi Summit biletleri satışa çıkmadı, ancak e-posta adresinizi bırakarak sadece size özel indirimli kayıt hakkından faydalanmanız mümkün olacak.

Bu senenin ilk konferansı 19 Şubat’ta Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşecek Webrazzi E-Ticaret’14!

Diğer taraftan her sene olduğu gibi bu sene de tematik konferanslarımızla sektörün değerli isimlerini önemli konular etrafında biraraya getireceğiz. Bu kapsamda gerçekleştireceğimiz Webrazzi E-Ticaret’14, Webrazzi Dijital’14, Webrazzi Mobil’14 ve Webrazzi Startup’14 konferanslarımızın biletleri bugün itibariyle satışa çıktı. Erken kayıt indiriminden faydalanmak istiyorsanız hemen etkinlik.webrazzi.com adresinden istediğiniz konferansa online kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Webrazzi 2014 yılında ilk kez geliştirici konferansı gerçekleştirecek!

Webrazzi Ödeme Sistemleri’14 ve büyük ses getireceğine inandığımız Webrazzi’nin ilk geliştirici konferansı ile ilgili de haberlerimizi önümüzdeki dönemlerde paylaşacağız. Her iki konferans için de bu sene büyük planlarımız var ve sizinle paylaşmadan önce biraz olgunlaştırmaya ihtiyacımız var.

Tüm konferanslarımız hakkında detaylı bilgiyi etkinlik.webrazzi.com adresinden alabilir ve online kaydınızı hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Devamını Oku

Webrazzi Summit 2013′te yaklaşık 800 kişi 2700 kez Blippledi!

webrazzi summit 2013 blipparBlippar‘ın kurucusu Ambarish Mitra bu yıl Webrazzi Summit 13‘te sadece artırılmış gerçeklik uygulamalarının hayatımıza nasıl değer katacağını anlatmakla kalmadı. Webrazzi Summit 2013 yaka kartlarıyla da katılımcılarına da bu deneyimi birebir yaşama şansı sundu.

Konferansa katılanların dikkatini çekmiştir; yaka kartlarını veya Webrazzi Pro logosunu Blippar uygulamasıyla Blippleyen* kişiler Webrazzi Summit 2013 programına akıllı cihazlarıyla erişebiliyor ve Webrazzi Summit 2013 çerçeveli arkaplanla bir hatıra fotoğrafı çekebiliyordu. Ambarish Mitra, bu eğlenceli deneyimin istatistiklerini bizimle paylaştı ve gördük ki artırılmış gerçekliğe ciddi bir ilgi var.

1 kez Blippleyen 2 kez daha Blipplemiş

Webrazzi Summit 2013′te 1500 civarında kişiyi ağırladık. Katılım oranını ve Blippar uygulamasını desteklemeyen telefon sahiplerinin olduğunu düşünürsek tekil olarak 793 Blippleyen kişi sayısı gibi oldukça yüksek rakam (ve rakamlar sürekli artıyor).

Toplam Blippleme sayısı ise yaklaşık 2688. Yani kişi başına ortalama 3.4 kez Blippleme yapılmış. Blipplemelerin yüzde 20′si de Webrazzi PRO logosu okutularak yapılmış.

Devamını Oku

Perakandedeki en büyük değişim: E-ticaret

Keith Higgins unilever webrazzi summit perakende eticaretBu sene Webrazzi Summit 2013‘te e-ticaret çok ön planda olmayan konulardan biriydi. Unilever’den Keith Higgins bu noktada dikkat çeken bir sunumla perakendedeki en büyük değişim olarak e-ticaretten bahsetti.

E-ticaret Müşteri Geliştirme Kıdemli Başkanı Keith Higgins, e-ticaretin hayatımıza girmesini perakende için yeni bir mücadele alanı olarak değerlendiriyor. Geleneksel satış kanallarıyla internetten satış yapan kanallar karşılaştırıldığında çevrimiçi ortamda marka tabanında daha sadık bir kitlenin varlığına dikkat çekiyor.

İnternette çalışmak kullanıcıları daha iyi anlamak ve ölçümlemeyi gerektiriyor. Unilever, bunu göz/sıcaklık haritası takibine kadar ilerletmiş. Unilever Türkiye’nin de dahil olduğu 12 pazarda faaliyet gösteriyor ve bu anlamda satışlarını detaylı olarak takip edip tecrübelerini paylaşıyor.

Devamını Oku

Michiel Kottel: Yurtdışındaki yetenekler Türkiye’nin gizli silahı

yatirimcilarWebrazzi Summit 13′te elbette yatırım oturumları olmadan olamazdı. Farklı oturumlarda da yatırımlardan ve yatırımcılardan bahsedildi ama bir kaç oturumda ana konusu buydu. Bu oturumlarda konuşulanları toplu olarak sizlere derlemek istedik.

Allen Taylor (Endeavor) tarafından yönetilen oturumda Michiel Kotting, Accel Partners’ın bir yatırımı ortalama 8 yıl elimizde tuttukları için iyi ilişkiler kurmak istediklerini paylaştı. Accel Partners, Türkiye’de 500 bin dolarlık bir yatırım harcaması yapmak için hazırlık yapıyor.

Kotting, “Türkiye’nin Türkiye dışında çok fazla yeteneği var. Bunları bir şekilde geri getirebilmesi Türkiye’nin gizli silahını ortaya çıkarması demek olur” şeklinde çarpıcı bir tespitte bulundu.

Devamını Oku

Dave McClure: İnovasyon önemli, sürdürülebilirlik daha önemli

alexa tsotsis dave mclureTechcrunch‘ta co-editor olarak görev yapan Alexia Tsotsis, Webrazzi Summit 2013′te ‘Girişimciler için medya akımını kullanmak’ başlıklı bir sunum yaptı ve ardından 500 Startups‘ın kurucusu Dave McClure ile yatırım sermayesi şirketlerinin değişimini konuştu.

Tsotsis, sunumuna Techcrunch’ta haber olan Türkiye’den çıkmış girişimlere yer vererek başladı. Trendyol, Markafoni, Koding, Udemy, Hepsiburada gibi girişimlerden bahsederek bunların kendileriyle iletişim kurduklarını ve ‘Paypal Mafia’ gibi ‘Turkish Mafia’nın bir parçası olduklarını söyledi.

Medyada ses getirmek için iletişim kurmanın öneminden bahseden Alexia Tsotsis, medyada ses getirmek isteyen girişimcilerin bu yola çıktıklarında odaklarını kaybetmemeye dikkat etmesini önerdi. Ses getirmenin sonucu ise yakalanan kitleyi nakite geçirmekten geçiyor.

Devamını Oku

Tümay Asena: Geleneksel medya tık çılgınlığından vazgeçmeli

webrazzi summit 2013Bir yıldır hevesle ve merakla beklediğimiz Webrazzi Summit 2013 başladı! Her zamanki gibi Webrazzi kurucusu Arda Kutsal’ın konuşmasıyla  açılışı yaptık ve Nokta Medya Genel Müdürü Tümay Asena günün ilk konuşmasını yapmak üzere sahne aldı.

En son Webrazzi Dijital 13′teki sunumuyla Webrazzi takipçilerinin karşısına çıkan Tümay Asena, bir kez daha Türkiye’deki internet kullanımının nereye gittiğini Nokta Medya‘nın Facebook ile kapışan video ağından toplanan rakamlarla anlattı.

Tümay Asena 2012′de televizyon izleme sürelerinde yüzde 19 artış, internet kullanımında ise yüzde 85 artış olduğunu hatırlatarak konuşmasına başladı. Haziran 2012 – Haziran 2013 arasındaki internet kullanım alışkanlıklarına bakıldığında ise, video yüzde 57 ile en hızlı büyüyen kategori olarak ortaya çıkıyor.

Devamını Oku

Webrazzi Summit 2013′e artık saatler kaldı, peki programınızı hazırladınız mı?

webrazzi-summit-thumbYarın (25 Eylül Çarşamba) Swissotel‘de düzenlenecek olan Webrazzi Summit 2013‘e artık saatler kaldı. 73 konuşmacı ve 38 oturuma ev sahipliği yapacak olan Webrazzi Summit 2013′ün programına şuradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca yarın sabah 09.00′da başlayacak olan etkinlikte hangi oturumlara katılmak istediğinize karar verip kendi programınızı oluşturmak isterseniz, program çizelgesinin hemen altında bulunan Seçtiğim Oturumlar ile Programımı Oluştur butonuna tıklayabilirsiniz. Katılmak istediğiniz oturumları belirleyip butona bastığınızda .pdf formatında bir adet çıktı alacaksınız.

Bu arada Webrazzi Summit 2013 katılımcıları, yaka kartları üzerinde yer alan interaktif bir araç -etkinlik konuşmacılarından Blippar’ın geliştirdiği- yardımıyla cep telefonlarından etkinlik programına ulaşabilecekler. Siz de akıllı telefonunuzdan programa ulaşmak isterseniz summit.webrazzi.com/2013/m adresini kullanabilirsiniz.

Etkinlik Arda Kutsal’ın açılış konuşması ile başlarken sırasıyla Tümay Asena (Nokta), Koray Öztürkler (Turkcell), Peter Burris (Forrester Research), Arkady Volozh (Yandex), Hanzade Doğan Boyner (Doğan Online), Yossi Vardi ve Spotify ekibi ile ana salonda devam edecek. Sonrasında 2 yan salonla birlikte 3 ayrı salona yayılacak olan etkinlik, saat 16.30 itibarıyla tekrardan yalnızca ana salonda devam edecek.

Devamını Oku

Webrazzi Summit 2013 programı açıklandı!

webrazzi-summit-logoGünlerdir son haline getirmek için çalıştığımız Webrazzi Summit programı sonunda tamamlandı. 25 Eylül’de The Swissotel Bosphorus‘ta gerçekleşecek olan Webrazzi Summit’e artık çok kısa bir süre kaldı. Biz de artık son düzenlemeleri yapıyoruz.

Webrazzi Summit’te bu yıl tam 72 konuşmacımız var. Dünyadan ve Türkiye’den çok önemli isimlerin katılacağı konferans sabah 9′da başlayıp ve akşam 18:00′e kadar devam edecek. Toplam 3 salonda gerçekleştirilecek otumlarda girişimcilik, yatırımcılık, online reklam, dijital pazarlama,video, RTB, mobil gelişmeler, giyilebilir teknolojiler, e-ticaret gibi çok farklı konular ele alınacak. Facebook ekibinin vereceği 1.5 saatli workshopu da unutmamak gerekiyor.

Webrazzi Summit’in bu yılki programına buradan ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin en etkili internet konferansında henüz yerinizi ayırtmadıysanız hemen şimdi online kayıt yaptırmanızı öneriyoruz. 

Devamını Oku

Webrazzi Summit’in yeni konuşmacıları ile birlikte toplam 72 konuşmacıya ulaştık! [Son 50 bilet]

webrazzi-summit-logoWebrazzi Summit‘e sadece birkaç gün kaldı. Önümüzdeki hafta Çarşamba günü The Swissotel Bosphorus’ta gerçekleşecek Türkiye’nin en etkili internet konferansına bugün yeni konuşmacılar dahil ettik ve heyecanla sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bugün paylaşacağımızz isimlerle birlikte toplam 72 konuşmacıya ulaştık, bunu da ayrıca belirtmiş olalım.

Dördüncüsünü düzenleyeceğimiz Webrazzi Summit’e bu yıl da yoğun bir sektörel katılım olacak. Konferans programının neredeyse tamamlandığını ve çok kısa süre içinde duyuracağımızı da yeri gelmişken belirtelim.

Webrazzi Summit’in yeni konuşmacıları arasında Keiretsu Forum kurucularından Türkiye girişimcilik ekosisteminin yakından tanıdığı isim Alphan Manas, MedyaNet’ten Banu Barbarosoğlu, Nokta kurucu ortaklarından Başar Ekim, DBI’dan Bora Akman, Samsung Türkiye’den Can Emci, yine çok iyi tanıdığınız önemli bir isim gazeteci ve girişimci Cüneyt Özdemir, Butigo CMO’su Hüseyin Akyol, Nokta Medya’dan İlke Çarkçı, popüler radyo programı ve televizyona uyarlanan Kaybedenler Kulübü’nün yapımcıları Kaan Çaydamlı ve Mete Avunduk, Vivaki Türkiye’den Kağan Yıldızalp, dünyanın en önemli konferanslarının sahibi TED’din yöneticilerinden Lauren Cucinotta, TurkishWIN kurucusu Melek Pulatkonak, Viplay Grup Müdürü Özlem Yumuşak, Saran Online CEO’su Sadok Kohen, e-ticaret denildiğinde akla gelen isimlerden Prof. Dr. Şule Özmen ve CRM denildiğinde akla gelen isimlerden Dr. Uğur Özmen, Batesmotelpro kurucusu Volkan Öğe yer alıyor.

Türkiye’nin en etkili internet konferansında henüz yerinizi ayırtmadıysanız hemen şimdi online kayıt yaptırmanızı öneriyoruz. Çünkü bugün itibariyle 1500 kişilik kontenjanımızda sadece 50 bilet kaldı.

Devamını Oku

Webrazzi Summit konuşmacıları arasına 34 yeni isim daha eklendi!

webrazzi-summit-logo25 Eylül’de Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleşecek Webrazzi Summit‘e sadece bir hafta kaldı. Türkiye’nin en etkili internet konferansında henüz yerinizi ayırtmadıysanız hemen şimdi online kayıt yaptırmanızı öneriyoruz.

Geçmiş senelerde olduğu gibi bu sene de Webrazzi Summit birbirinden değerli konuşmacı ve katılımcılara ev sahipliği yapacak ve yine birçok yeni işbirliğine imkan sağlamış olacak.

Konferans programı büyük oranda tamamlandı, önümüzdeki günlerde tüm programı sizlerle paylaşacağız ama bugün bir kez daha yeni konuşmacılarımızı paylaşmak istiyoruz. Hem de bu sefer 34 yeni ismi sizlerle paylaşacağız…

Yatırım dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra, değerli girişimciler, mobil sektörün ve pazarlama dünyasının öncü isimleri yine Webrazzi Summit’te olacaklar. Ayrıca geçen hafta sizlerle paylaştığımız Facebook workshoplarının da programı ve konuşmacıları netleşti.

Yandex CEO’su Arkady Volozh, Doğan Online ve Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Markafoni Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Sina Afra, Aslanoba Capital Kurucusu Hasan Aslanoba gibi birçok değerli isim bugün duyuracağımız konuşmacılarımız arasında yer alıyor.

Ek olarak konuşmacı olarak katılan yatırım şirketleri, yatırım ağlarının arasında Facebook gibi dünyanın önde gelen şirketlerinin yatırımcısı Accel Partners, geçtiğimiz günlerde 100 milyon Euro’luk yeni fonunu duyurduğumuz 3TS, dünyanın en önemli yatırımcı ağlarından Endeavor, geçtiğimiz yıl Türkiye ofisini açan Intel Capital, Silikon Vadisi’nin ve dünyanın önde gelen erken aşama yatırım şirketi 500 Startups, Axel Springer’in girişim hızlandırıcı programı Plug & Play, Mobilike’a gerçekleşen yatırımla Türkiye sektöründe yoğun gündem yaratan Team Europe ve Point Nine Capital yer alıyor. Elbette katılımcı olarak onlarca yatırım şirketi yetkilisi yine Webrazzi Summit’te olacak.

Önümüzdeki günlerde hem program hem de farklı konuşmacılarımızı duyurmaya devam edeceğiz. Şimdi ise sizlerle aşağıda toplam 34 yeni Webrazzi Summit konuşmacısını ve duyurduğumuz bu yıl bizimle olacak diğer tüm konuşmacılarımızı büyük bir heyecanla paylaşıyoruz.

Devamını Oku


©2006-2014 Webrazzi
21 queries. 1,659 seconds. v2